IX Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa

ImageKolejny marszowo-rajdowy rok szkolny rozpoczęty. Inauguracyjnym rajdem tradycyjnie był „Odrzygóźdź” czyli dwudniowy w tym roku IX Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa, z bazą noclegową w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Hm Michała Stefana Lisowskiego w Czemiernikach. Jak zwykle celem imprezy było uczczenie pamięci poległych harcerzy z 1940 roku ale także 70. rocznicy agresji Niemiec na Polskę. Rajd rozpoczął się Polową Mszą Św. pod pomnikiem poległych harcerzy w lesie koło wsi Sitno, na której oprócz naszej drużyny, szkołę naszą reprezentował Pan Dyrektor mgr inż. Zdzisław Janus oraz Poczet Sztandarowy.

 

Po Mszy Św. już tylko odprawa techniczna, chwila na przygotowania i w drogę.IX Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa Naszą grupę stanowili „starzy” już bywalcy w kategorii TO: Kamil Mirosław (3lc), Paweł Grochowski (2tg), Łukasz Niewęgłowski (2 tg), Mateusz Frączek (2 tfi) oraz młodzi choć już doświadczeni pierwszoklasiści: Emilia Rybak (1ls) i Daniel Jucha (1ts). W kategorii TM znaleźli się także uczniowie pierwszych klas, stali bywalcy rajdów: Magdalena Cybulska i Magdalena Szafińska – uczennice 1 lcg, Piotr Gołoś (1 ts), Krzysztof Bober i Jarosław Krajanowski (1 tg). Pierwszy etap marszu stanowili właściwie wszyscy uczestnicy  łącznie z opiekunami (od 9 do 11 km w zależności od kategorii wiekowej) co przy rewelacyjnej pogodzie można było potraktować jako przemiły spacerek. Drugi etap marszu,  następnego dnia odbywał się na obszarze miejscowości Czemierniki ku wielkiemu zadowoleniu uczestników, z nowymi jak do tej pory zdjęciami lotniczymi. Podobno „było łatwo”, co w konsekwencji zaowocowało III miejscem w Kategorii TO (Kamil Mirosław i Daniel Jucha) oraz IV w tej samej kategorii (Paweł Grochowski i Łukasz Niewęgłowski ). O  następnych pucharowych i nie tylko pucharowych miejscach chłopaków oraz pozostałych uczestników dowiecie się już niebawem. Kolejny rajd w październiku.

Galeria zdjęć z Rajdu

 

Więcej kliknij tutaj