IV RAJD PAMIĘCI PATRONA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. JANA PAWŁA II W RADZYNIU PODLASKIM POD HASŁEM: „ KAŻDY RODZAJ SPORTU NIESIE ZE SOBĄ BOGATY SKARBIEC WARTOŚCI”

21 czerwca 2023 r. nauczyciele oraz sympatycy dwóch kółek spotkali się przy krzyżu papieskim u zbiegu ulic Bohaterów i Targowej, by wziąć udział w rowerowym rajdzie ku czci św. Jana Pawła II. Opiekę duszpasterską nad rajdem objął proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy ksiądz kanonik Jarosław Sutryk. Cyklistów powitała Pani dr Grażyna Dzida – dyrektor ZSP oraz prezes RSIE Renata Manowiec. Po krótkiej modlitwie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie i uczestnicy rowerowej wycieczki na czele z Panią Dyrektor ruszyli malowniczą trasą przez Zabiele – Borowe – Sitno do Radzynia Podlaskiego. Trasę przygotowała koleżanka Anna Gryta. Z wielką starannością wybrała drogę tak, by prowadziła wśród pól i lasów. W sumie cykliści pokonali 28 km, rajd zakończył się wspólnym spotkaniem przy ognisku w gościnnych progach kościoła pod wezwaniem MBNP. Po wspólnie spędzonej kolacji nadszedł czas na śpiewy. Ksiądz Artur Zbański umilał czas zebranym grając na gitarze. Wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu. O godzinie 21.00 przy ognisku księża zainicjowali odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego, po którym spotkanie się zakończyło.