Internat pamięta o Żołnierzach Wyklętych …

„Wartość walki tkwi nie w szansach na zwycięstwo sprawy, w imię której się ją podjęło, ale w wielkości tej sprawy”          

Prof. Henryk Elzenberg

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowane zostało spotkanie społeczności internackiej z Wicedyrektor Szkoły dr Agnieszką Gątarczyk, która w interesujący sposób zaprezentowała treści historyczne dotyczące „Zbrojnego podziemia niepodległościowego 1944 – 1953/63”. Dzięki prelekcji młodzież dowiedziała się m. in. skąd się wzięło określenie „Wyklęci”, dlaczego pamięć o nich czcimy 1 marca, z kim walczyli i dlaczego, itp.

Osoby zainteresowane tematyką walki Polaków z sowietyzmem miały możliwość uczestniczenia w projekcji filmu Konrada Łęckiego „Wyklęty” – ukazującego losy ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka, ps. „Lalaek”.

Szczególnym wyrazem hołdu dla Bohaterów Niezłomnych był udział wychowanków naszego Internatu – Norberta i Patryka – w XI Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.