INTER CARS „MŁODE KADRY” 

W dniach 5-7 września w ramach programu „MŁODE KADRY”  na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim firma INTER CARS w efektownie wyglądającej ciężarówce wyposażonej w multimedialną salę szkoleniową przeprowadziła szkolenia techniczne.

Uczniowie radzyńskiej „samochodówki” mieli możliwość uczestnictwa w turnusie szkoleniowym wg następującego harmonogramu:

1 dzień – firma Brembo przedstawiła temat tarcze, klocki i płyny hamulcowe;

2 dzień – trener firmy Arnott przeprowadził szkolenie na temat zawieszeń pneumatycznych, natomiast przedstawiciel firmy Mann Filter zaprezentował wykład na temat odpowiedzialności serwisu podczas obsługi nowoczesnych systemów sterowania;

3 dzień – szkolenia firmy DRIV-Ferodo – Materiały ścierne Moog – układ kierowniczy oraz firma MOTERMO – Systemy EGR oraz układy – zapłonowy i wstępnego podgrzewania silnika.

W projekcie uczestniczyły też firmy: Febi Bilstein, Hazet i CRC.

Ewenementem na skalę kraju był udział w tych samych szkoleniach uczniów, pracowników warsztatów oraz właścicieli firm. Zdobyta wiedza oraz wymiana doświadczeń w przyszłości na pewno zaowocują zarówno w karierze naukowej, jak i zawodowej.

Serdecznie dziękujemy firmie INTER CARS, szkoleniowcom oraz uczestnikom szkoleń.

W wydarzeniu uczestniczył Starosta Radzyński Pan Szczepan Niebrzegowski oraz dyrektor szkoły dr Grażyna Dzida.

Przebiegiem szkolenia koordynowali nauczyciele przedmiotów samochodowych ZSP: Stanisław Kania, Mirosław Kopański, Wojciech Mackiewicz.