III m-ce koszykarzy z ZSP w PLK

ImageW dniu 23 czerwca 2010 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska dokonano podsumowania rozgrywek Podlaskiej Ligi Koszykówki. Organizatorem rozgrywek byli: BSK "Kadet", Bialski SZS, Zakład Koszykówki ZWWF oraz wolontariusze. Rozgrywki zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz szkołom w których rozgrywano turnieje. Puchary, dyplomy oraz upominki wręczali Pan Andrzej Czapski Prezydent Miasta, Pan Waldemar Godlewski – Zastępca Prezydenta Miasta oraz Pani Teresa Jaślikowska-Sadowska z ZWWF.

 

Rywalizacja toczyła się w ośmiu grupach wiekowych. W grupie VII (szkoły ponadgimnazjalne) znajdowała się reprezentacja naszej szkoły wraz z sześcioma innymi zespołami. Mecze rozgrywane były systemem ligowym (runda zasadnicza i rewanżowa) na salach sportowych bialskich szkół, a sędziowali je studenci bialskiej AWF. Rozgrywki zakończyły się dużym sukcesem naszej reprezentacji, która znalazła się na przysłowiowym „pudle” zajmując III miejsce. Trzeba nadmienić, że nasi chłopcy zimą wywalczyli Mistrzostwo Powiatu w ramach Licealiady. Dodatkowym sukcesem okazał się wynik Michała Ejsmonta, który podczas ligowych meczy zdobył 201 punktów, co dało mu trzeci wynik w walce o tytuł o króla strzelców. Naszą drużynę stanowili: Chilimoniuk Arek, Ejsmont Michał, Gomółka Grzegorz, Jeleń Mateusz, Jung Adrian, Kiewel Mateusz, Korpisz Wojciech, Romanowski Wojtek, Szczebelski Tomasz oraz trener Marek Frączek.

 

Podlaska Liga Koszykówki 

Więcej kliknij tutaj