III Europejski Kongres Dyrektorów Szkół Zawodowych

ImageW Lublinie w dniach 20-21.09.2012r odbył się III Europejski Kongres Dyrektorów Szkół Zawodowych. Główną tematyką było kształcenie zawodowe w teorii i praktyce edukacyjnej wobec modyfikacji w systemie jakości żywności w Polsce i Unii Europejskiej. Kongres obfitował w wiele ciekawych referatów i wykładów, które zostały wygłoszone przez znakomitych gości, m. in.:
Pan Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej przedstawił referat "Jak wdrażana reforma kształcenia zawodowego odmieni polskie szkoły zawodowe”,
Prof. dr. hab. Mirosław Jarosz, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia pokazał problem otyłości w wykładzie "Otyłość największym wyzwaniem dla zdrowia i edukacji XXI wieku”

Gośćmi  kongresu byli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Urzędu  Marszałkowskiego w Lublinie oraz Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, nad całością czuwał Lubelski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Babisz. Jednym z punktów konferencji była prezentacja przysmaków regionalnych, którą przygotowało 15 szkół z województwa lubelskiego w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczestniczący w Kongresie dyrektor szkoły mgr inż. Zdzisław Janus oraz nauczyciele klas gastronomicznych: Małgorzata Tokarska, Elżbieta Stasiowska, Małgorzata Jakubiuk byli bardzo zadowoleni z obleganego stoiska na którym zaserwowano: tort hrabiny Potockiej, przysmak Szlubowskiego z kaczki, smalec Potockiego, rybę z Tyśmienicy, podlaską ochłodę, pierożki miłości, chleb staropolski. Do przygotowania potraw wykorzystano przepisy dawnej kuchni ziemi radzyńskiej  oraz regionalne surowce. Największym powodzeniem po raz kolejny cieszył się tort hrabiny Potockiej.

mt_gallery:III Europejski Kongres Dyrektorów Szkół Zawodowych 

Więcej kliknij tutaj