I runda Ligi Wojewódzkiej w pływaniu

ImageW sobotę 4 lutego 2017 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się I runda Ligi Wojewódzkiej w pływaniu. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Lublin, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Urząd Marszałkowski w Lublinie. Impreza zgromadziła na starcie 487 zawodników z 22 klubów województwa lubelskiego i podkarpackiego.
MULKS Technik-Orion przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowało 23 zawodników i zawodniczek, którzy po raz pierwszy wystartowali w Lidze Wojewódzkiej. W Multi Lidze zawodnicy startują w 3 kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12 lat i kategoria Open -13 lat i starsi. W kategoriach 10-11 lat i 12 lat sportowcy otrzymują dyplomy za miejsca 1-6 w każdej konkurencji, w kategorii Open – puchar dla najlepszej zawodniczki i zawodnika rundy za sumę punktów FINA z dwóch startów.
W sobotnich startach z dobrej strony pokazali się chłopcy z rocznika 2006 zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach. Na dystansie 50 m stylem dowolnym IV miejsce zajął Mikołaj Trykacz tuż za nim na V miejscu znalazł się Michał Danilczuk, który na 100 m stylem klasycznym wskoczył na podium zajmując II miejsce. W stylu grzbietowym na dystansie 100 m na IV miejscu znalazł się Łukasz Opolski.

Bardzo dobry występ zaliczyła sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Michał Danilczuk, Mikołaj Trykacz, Łukasz Opolski i Mikołaj Maciuk ustępując miejsca jedynie sztafecie Fali Kraśnik. Pozostałym pływakom gratulujemy dobrych wyników i poprawionych rekordów życiowych.
Do startów w Lublinie zawodników przygotował trener Jacek Dębski. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie www.megatiming.pl
Wyjazd współfinansowany ze środków zarządu powiatu w ramach zadania "Delfinek 2016 r"
Relacje, zdjęcia i filmy z zawodów  są dostępne na stronie  www.facebook.com/TechnikOrion.plywanie/

mt_gallery:I runda Ligi Wojewódzkiej w pływaniu 

Więcej kliknij tutaj