Historycy z ZSP najlepsi w powiecie!

ImageSukces naszych uczniów w finale powiatowego konkursu historycznego „1050 ROCZNICA CHRZTU  POLSKI I POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO”
06.10.2016 roku w I LO odbył się półfinał i finał powiatowego konkursu historycznego w ramach obchodów w naszym mieście 1050- lecie chrztu Polski. Konkurs odbył się z podziałem na trzy kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
W ramach eliminacji półfinałowych uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano 37 zadań, a dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 40 zadań. Do finału konkursu zakwalifikowano 16 uczniów: 6 ze szkół podstawowych i po 5 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W gronie finałowej piątki w kategorii szkół ponadgimnazjalnych znalazło się czworo naszych uczniów uzyskując następujące lokaty:
I miejsce – Mateusz Siudaj   kl. 2la
III miejsce – Weronika Zielińska kl.2plh
IV miejsce – Monika Mitura kl.3la    
V miejsce – Aleksandra Korczyk kl.3la

Gratulujemy sukcesu!

Historycy z ZSP najlepsi w powiecie!Historycy z ZSP najlepsi w powiecie! 

Więcej kliknij tutaj