Harcerze z Nowego Tomyśla z wizytą w ZSP

10 listopada 2017 na zaproszenie radzyńskich harcerzy w tym członków 12. Radzyńskiej Drużyny Wędrowniczej „Delta” działającej przy ZSP do Radzynia przyjechali członkowie 19. Drużyny Harcerskiej „Buki” z Nowego Tomyśla, który jest naszym miastem partnerskim.

Pierwszego dnia pokazaliśmy naszym gościom perełki Lubelszczyzny, czyli Pałac Zamoyskich w Kozłówce oraz Zamek i stare miasto w Lublinie. Wiele zabawy i radości sprawiła uczestnikom wycieczki wizyta w parku trampolin. Wieczorem nie mogło nas zabraknąć na zorganizowanym w naszym mieście pod patronatem Wojewody Lubelskiego wydarzeniu pod hasłem „Ogień Niepodległości”. Mimo późnej pory i zmęczenia zebraliśmy się jeszcze aby przygotować kotyliony , które rozdaliśmy uczestnikom marszu w Dzień Niepodległości.
Następnego dnia wspólnie świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicząc w uroczystościach miejskich. Był to również dzień , kiedy nasi goście poznali Radzyń Podlaski. Nie mogło się to odbyć inaczej niż w formie gry terenowej. Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnej zbiórce pod hasłem „RUN ! – Radość, Uśmiech, Niepodległość”.
Na czas pobytu w Radzyniu Podlaskim goście z Nowego Tomyśla zamieszkali w ZSP . Codzienne wieczorne zajęcia integracyjne sprawiły, że w ten listopadowy weekend nasza szkoła tętniła radością, śpiewem, zabawą i wszechobecnym duchem przyjaźni i życzliwości harcerskiej.