Good Chef Junior 2016

ImageW piątek 9 września uczniowie ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych- Wiktoria Sawicka i Maciej Strzelczyk
oraz ich nauczyciele- Agnieszka Śledź i Jacek Michalak uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez lubelską szkołę LIDER w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Szkolenie polegało na pokazie kulinarnym przeprowadzonym przez dwóch szefów kuchni: Szymona Boguty z Restauracji "Chleb Powszedni" oraz Rafała Zalewskiego z Restauracji "Cafe Mari", którzy prezentowali swoje dania dwóm znakomitym szefom kuchni: IVO VIOLANTE właścicielowi restauracji "IVO ITALIAN" oraz ANDREA CAMASTRA właścicielowi warszawskiej restauracji "SENSES", która w tym roku zdobyła gwiazdkę Michelin jako druga w Polsce.
Szefowie oceniali potrawy oraz dzielili się swoją wiedzą i różnymi trikami kulinarnymi. Na koniec uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym korzystania z urządzenia ROBOT COOK firmy ROBOT COUPE prowadzonym przez Krzysztofa Orłowskiego.

Czas w Lublinie upłynął bardzo szybko, ale owocnie, gdyż gastronomowie ZSP wynieśli z tego szkolenia dużą wiedzę i poznali nowe techniki przyrządzania potraw. Dodatkową korzyścią było kolejne spotkanie z wybitnymi postaciami polskiej gastronomii i możliwość podziwiania mistrzów kuchni podczas pracy.
Piątkowe warsztaty były przedsmakiem Konkursu GOOD CHEF JUNIOR 2016, który odbył się w niedzielę. Każdy z uczestników otrzymał czarną skrzynkę z produktami i miał 45 minut na przygotowanie potrawy. Głównym składnikiem dania była wieprzowina. Jury konkursu Good Chef Junior 2016 byli znani szefowie kuchni: Jean Bos-przewodniczący komisji sędziowskiej, prof. Jarosław Dumanowski, Wojciech Truk, Andrzej Rudziński – sędzia techniczny. Przygotowania i wysiłki Wiktorii Sawickiej, Macieja Strzelczyka oraz ich nauczycieli- Agnieszki Śledź i Jacka Michalaka, zostały nagrodzone miejscem na podium i wyróżnieniem. Maciej Strzelczyk zdobył 3. miejsce w Konkursie GOOD CHEF JUNIOR 2016, natomiast Wiktoria Sawicka otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!

mt_gallery:Good Chef Junior 2016 

Więcej kliknij tutaj