Finał konkursu Sigma Kwadrat

Uczennice klasy 3te obroniły 4 miejsce w finale VI Lubelskiego Konkursu Statystyczno-Demograficznego  Sigma Kwadrat.  24 kwietnia na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbył się finałowy etap konkursu, w którym Marcelina Hreńczuk, Natalia Paszkowska i  Anita Sidelnik  rywalizowały z 10 zespołami z Lubelszczyzny, ostatecznie zajmując 4 miejsce, ex aequo z drużyną z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Tym razem zespoły miały do rozwiązania test, w którym znajdowały się pytania dotyczące m.in. sytuacji demograficznej województwa lubelskiego, Polski i świata, danych statystycznych z zakresu demografii wcześniej wskazanych regionów i świata oraz teorii badań statystycznych a także wykorzystania konkretnych metod badania statystycznego. Udział w tym konkursie wzbogacił dziewczyny o nowe wiadomości i umiejętności ale także dostarczył dużo satysfakcji.

Sigma kwadrat sponsorzy Ponadto, każdy z uczestników otrzymał cenne nagrody, przed wręczeniem których dyrektor Lubelskiego Urzędu Statystycznego – dr Krzysztof Markowski wygłosił fascynujący wykład wskazujący na możliwości kierowania swoją przyszłością. Także, przedstawicielka jednego ze sponsorów, PKO Bank Polski przedstawiła stworzony specjalnie dla młodzieży produkt bankowy.