Finał VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

ImageW dniach 20.04 – 23.04.2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyła się kolejna edycja Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tegoroczna olimpiada odbywała się pod hasłem „Usługi hotelarskie w środkach transportu”. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie z 31 szkól w liczbie 36 uczestników. W eliminacjach brało udział 196 szkół hotelarskich z całej Polski. Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego (100 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi – sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa – cudzoziemca w recepcji statku pasażerskiego i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do serii konkursowych zadań praktycznych. Ostatecznie Komisja wyłoniła troje zwycięzców.
W programie było również zwiedzanie hoteli 5***** Aquarius i Sand w Kołobrzegu oraz rejs statkiem Monika III (wraz z uroczystą kolacją na statku) w ostatnim dniu pobytu.
Zorganizowano także tematyczną prezentację  dla uczestników VII OWH – Usługi hotelarskie w środkach transportu oraz „Pokaz gastronomiczny” – w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu.
Naszą Szkołę reprezentowała Aleksandra Boreczek z klasy III technikum. Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uczennicy do konkursu była mgr inż. Ewa Osipiuk. Gratulujemy Oli udziału w tak prestiżowej olimpiadzie oraz otrzymania  tytułu Finalisty, który zwalnia z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Finał VII Olimpiady Wiedzy HotelarskiejFinał VII Olimpiady Wiedzy HotelarskiejFinał VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Więcej kliknij tutaj