Etap Okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego „ Od technika do logistyka 5.0” w naszej szkole !

We wtorek (27.02.2024r.) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła ll w Radzyniu Podlaskim, odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego ” Od technika do logistyka 5.0” organizowanego przez Międzyuczelniane Koło Studenckie „ LogPoint” działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz przy Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście: Dyrektor Szkoły Pani dr Grażyna Dzida oraz Starosta Powiatu Radzyńskiego Pan Szczepan Niebrzegowski.  Zaproszeni goście skierowali kilka słów do uczestników życząc im powiedzenia w zmaganiach konkursowych.

Celem konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką logistyczną, upowszechnianie wiedzy logistycznej a także promowanie postaw twórczych i przedsiębiorczych wśród młodzieży. W etapie okręgowym wzięło udział 11 uczniów ze szkół z województw lubelskiego oraz mazowieckiego.  Reprezentantem naszej szkoły była Wiktoria Zinkiewicz z 4 klasy technikum logistycznego.

Zakres tematyczny obejmował całość materiału dla zawodu technik logistyk. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, oraz z zadaniami otwartymi. Uczniowie mieli na to 60 minut.

Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu było zwiedzanie nowego budynku warsztatów szkolnych. Uczniowie i ich opiekunowie mogli zobaczyć m.in. pracownię warsztatów samochodowych, stolarską, informatyczną, elektryczną oraz języków obcych.

Wyniki drugiego etapu i awans do finału zostaną ogłoszone do końca marca 2024r. Już dziś gratulujemy awansu i dziękujemy za udział w drugim etapie.  Życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki w kwestii kwalifikacji do etapu finałowego.

Organizatorami drugiego etapu konkursu oraz opiekunami szkolnymi są Pani Renata Stefaniak i Pan Piotr Sznura