Enigma – edycja 2010 rozstrzygnięta

Image29 marca 2010 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim już po raz trzeci rozegrany został Konkurs w rozwiązywaniu zadań logicznych ENIGMA organizowany przez nauczycieli matematyki: Pawła Iwańczuka i Sylwię Milaniuk przy współpracy z Ewą Czerwińską – nauczycielką geografii.  Z roku na rok konkurs gromadzi coraz większą rzeszę wielbicieli sudoku, kakuro i wielu, wielu innych zadań logicznych. W tym roku było to już 52 osoby, które stanęły w konkursowe szranki. Zwycięzcą – a właściwie obrońcą tytułu z zeszłego roku okazał się uczeń klasy 2 tfi Kamil Niewęgłowski, zaś na kolejnych miejscach znaleźli się dwaj uczniowie klasy 1 lcg: Dominik Ponikowski oraz Daniel Wierzchowski.

 

Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Anna Nowacka (z klasy 2tfi) – i chociaż zdobyła tyle samo punktów co zdobywca 3 miejsca – to jednak czas rozwiązywania zadań dłuższy o 4 minuty spowodował, że sklasyfikowana została dopiero na 5. miejscu. Najlepsi "łamacze kodu Enigmy" otrzymali nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy. Poniżej pierwsza dziesiątka:

1. Niewęgłowski Kamil (2tfi)Kamil Niewęgłowski (2tfi) I m-ce
2. Ponikowski Dominik (1lcg)
3. Wierzchowski Daniel (1lcg)

4. Kwaśny Łukasz (2tfi)
5. Nowacka Anna (2tfi)
6. Karwowski Bartłomiej
7. Karpiński Adrian
8. Karwowski Paweł
9. Gruchoła Monika
10. Zabłocka Anna

Więcej kliknij tutaj