Ekonomiści na zajęciach w SGH i Centrum Pieniądza NBP

Image17 marca br. uczniowie technikum ekonomicznego z klas objętych patronatem SGH uczestniczyli  w zajęciach dydaktycznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Wyjazd ten był kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu Klasa akademicka SGH, w którym ZSP uczestniczy od kwietnia ubiegłego roku. W październiku uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym SGH zorganizowanym dla wszystkich klas patronackich, a tym razem udaliśmy do Warszawy aby wziąć udział w przygotowanych dla nas zajęciach dydaktycznych.

 Ekonomiści na zajęciach w SGH i Centrum Pieniądza  NBP

Program wizyty obejmował:
• Prezentacja przygotowana przez Dział Promocji i Rekrutacji,
• Wykład dotyczący demografii prowadzony przez prof. dr hab. Irenę Kotowską,
• Wykład prowadzony przez doktorantkę Agnieszkę Kulesę Dlaczego i dokąd migrują ludzie?
Kolejnym celem naszego wyjazdu była wizyta w Centrum Pieniądza NBP.
Centrum jest jedyną w swoim rodzaju interaktywną placówką edukacyjno-wystawienniczą. Podzielona na 16 modułów tematycznych multimedialna ekspozycja opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania – wszystko w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Wśród atrakcji Centrum znajdują się
bezcenne okazy monet z Polski i różnych krajów świata, skarbiec z prawdziwą sztabą złota czy laboratorium autentyczności banknotów.
mt_gallery:Ekonomiści na zajęciach w SGH i Centrum Pieniądza  NBP Więcej kliknij tutaj