Dziewczęta z II LO przy ZSP Mistrzyniami Rejonu w sportach obronnych

W dniu 25.04.2017 roku w  Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim reprezentacja dziewcząt II LO przy ZSP im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wywalczyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Rejonu XXXX  edycji  Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze –  2017”. Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Lublinie  oraz Liga Obrony Kraju. Celem zawodów jest popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju, propagowanie do współzawodnictwa i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę w zawodach  reprezentowała drużyna dziewcząt  II LO w składzie: Marta Woch,  Izabela Mróz, Patrycja Sowisz. Zawodniczki musiały wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnościami strzeleckimi, celnością rzutu granatem oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególnym wyzwaniem dla zawodniczek okazał się – ograniczony w czasie  – bieg na orientację, polegający na odnalezieniu w urozmaiconym leśnym terenie punktów kontrolnych w I, II i III strefie. Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek i wojskowy posiłek oraz ogłoszenie wyników całodziennych zmagań. Dziewczęta mają powód do satysfakcji, ponieważ zwyciężając w zawodach, zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego i w trzeciej dekadzie maja będą walczyły w grupie sześciu najlepszych zespołów lubelszczyzny o awans do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Bornym Sulinowie (woj. zachodniopomorskie).