Dziedzictwo – Skarbem , którym człowiek obdarza innych

Image04 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski, upamiętniający Patrona Szkoły. W tym szczególnym roku kanonizacji temat i motto konkursu wskazywały na wartość dziedzictwa kulturowego w życiu człowieka:

„Stale jestem świadom tego,
ile zawdzięczam temu dziedzictwu
wiary, kultury i historii,
jakie wyniosłem z mojej Ojczyzny”

                                       Jan Paweł II

Uczestnicy konkursu- uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu radzyńskiego otrzymali dyplomy udziału, a laureaci nagrody rzeczowe.
Komisja konkursowa w składzie: Zofia Niewęgłowska,  Agnieszka Grochowska, Joanna Wójcik- Demianiuk, Jolanta Bilska, ks. Marek Strzeżysz nagrodziła poniżej wymienionych  uczniów:

Gimnazja
I miejsce- Olga Śliwińska
II miejsce- Joanna Głodek, Aleksandra Jędruszczak
III miejsce- Krzysztof Karczewski , Jakub Płecha
Wyróżnienia:
Katarzyna Jabłońska, Dominik Kuszneruk , Paula Kuć, Weronika Ostrzyżek , Natalia Lendzion

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Oktawia Kliszczewska
II miejsce- Dominika Kijaczko
wyróżnienie- Anna Jurkowska

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mgr inż. Zdzisław Janus wręczył ufundowane przez szkołę dyplomy i nagrody. Pan Dyrektor podziękował za udział uczestnikom i ich opiekunom, gratulował wysokiego poziomu, a następnie zaprosił na słodki  poczęstunek, przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem  Pani Anny Matejek.
Komisja mogła nagrodzić najlepszych, ale zwycięzcami są wszyscy uczestnicy- nauczyli się czegoś nowego, pokonali tremę, zaprezentowali się publicznie. Umiejętności recytatorskie i krasomówcze na pewno będą procentowały w przyszłości.
Organizatorki konkursu: Panie Zofia Niewęgłowska, Joanna Wójcik-Demianiuk i Jolanta Bilska dziękują za udział w pracach komisji Pani Agnieszce Grochowskiej i ks. Markowi Strzeżyszowi a wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie repertuaru.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj