Dzień Badań Kosmicznych

Image15.02.2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się piknik popularno-naukowy "Dzień Badań Kosmicznych", podczas którego został zaprezentowany projekt "Odyseusz II", którego celem jest m.in. popularyzacja ścisłych kierunków rozwoju zawodowego.  Wśród gości znaleźli się: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, prof. Jolanta Nastula z Centrum Badań Kosmicznych, Wicekurator Oświaty w Lublinie Anna Dudek Janiszewska oraz dr Włodzimierz Lewandowski – Naczelny Fizyk w Międzynarodowym Biurze Miar w Sèvres pod Paryżem. Uroczystego otwarcia tej niekonwencjonalnej lekcji astronomii dokonała dr Grażyna Dzida – Dyrektor ZSP. Do badania kosmosu zaś zachęcali pracownicy CBK PAN.

Dzień Badań Kosmicznych 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj