Drzwi Otwarte UMCS w Lublinie

ImageZadbaj o swoją przyszłość
Uczniowie II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  już po raz kolejny brali udział w programie Drzwi Otwartych Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej. W piątek 24 marca 2017 uczestnicy poznawali  ofertę edukacyjną  Wydziału Humanistycznego i innych  wydziałów UMCS oraz brali  udział  w wykładach i zajęciach warsztatowych. Zaproszenie skierowane było  zarówno do  maturzystów, jak i uczniów  klas pierwszych i drugich. Działo się tego dnia naprawdę dużo: swoje oferty prezentowały poszczególne kierunki i koła naukowe, odbywały się konkursy, konsultacje, pokazy. Uczniowie mogli porozmawiać ze studentami i pracownikami naukowymi  oraz  przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.
Humaniści z naszej szkoły wzięli udział w  warsztatach edytorskich  „Przepis na książkę” (Studenckie Koło Naukowe Edytorów), wykładzie dr. Jarosława Cymermana i dr. Grzegorza Kondrasiuka „Scena Lublin” (Zakład Teatrologii Instytutu Filologii Polskiej UMCS, Studium Teatralne) oraz warsztatach językowych (Zakład Lingwistyki Stosowanej).
Program Drzwi Otwartych był bardzo bogaty. Uczestnicy musieli  dokonywać trudnych wyborów, ponieważ ciekawe wydarzenia rozgrywały się równocześnie. Był też czas  na indywidualne odkrywanie oferty, konkursy, warsztaty, pokazy.
Jako szkoła partnerska UMCS  gościmy tu często i zawsze serdecznie jesteśmy przyjmowani zarówno przez kadrę naukową, jak i przez studentów. Szczególnie miłe są spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy tu studiują.

 

mt_gallery:Drzwi Otwarte UMCS w Lublinie

Więcej kliknij tutaj