Droga do sukcesu

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Pieniądza odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim spotkania uczniów z przedstawicielami świata biznesu i nauki. Projekt  „Droga do sukcesu” ma celu przybliżenie uczniom możliwości dalszego rozwoju zawodowego oraz inspirowanie w wyborze własnej ścieżki kariery. 30 marca gościliśmy przedstawiciela Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego pana Tomasza Piaseckiego oraz pana Pawła Niewęgłowskiego – młodego przedsiębiorcę pochodzącego z Radzynia Podlaskiego, właściciela firmy informatycznej Devup. Pierwszy z nich opowiadał o tworzeniu startupów i pomocy, jaką oferuje LPNT początkującym przedsiębiorcom z ciekawym pomysłem. Z kolei pan Paweł Niewęgłowski pokazał na własnym przykładzie, że droga do sukcesu nie jest łatwa, ale będąc konsekwentnym w realizacji swoich marzeń, można dojść do wymarzonego celu. Spotkanie uświadomiło młodym ludziom, że każdy – jeśli się postara – może osiągnąć sukces, tym bardziej, że dostępna jest fachowa pomoc księgowa, marketingowa, prawna świadczona przez inkubatory przedsiębiorczości i parki naukowo – technologiczne.