Dlaczego warto kształcić się w technikum mechanicznym?

Mając lat naście, nie zastanawiasz się, jak będzie wyglądał Twój dzień w pracy. To pieśń przyszłości, nudna dorosłość. Na głowie masz klasówki oraz Bardzo Ważne Sprawy, np. plany na weekend, koledzy, gry … . Wiemy, każdy był kiedyś młody. Sęk w tym, że już za kilka lat około 1⁄3 każdej swojej doby będziesz spędzał/ła w pracy. Warto dziś wybrać tak, by czuć się w niej jak ryba w wodzie, a nie jak więzień swego los.
Każdy wie jaka, ma być jego przyszła praca: „fajna i dobrze płatana”. Ale zaraz, zaraz fajna – czyli jaka? Który z kilkuset zawodów będzie „fajny” dla Ciebie? Ten zachwalany przez rodziców? Ten wybrany przez przyjaciela? A może taki, o którym jeszcze nie słyszałeś?
Ale pamiętaj! – ważne jest by zawód, nie tylko dawał pracę, lecz był zgodny z Twoimi  zainteresowaniami i predyspozycjami.

Jeśli pozytywnie odpowiesz na poniższe pytania, to z pewnością masz duże szanse, aby zostać poszukiwanym technikiem mechanikiem:
– lubię udoskonalać działania i funkcję urządzeń, konstruowanie nowego mechanizmu prostego a zarazem skutecznego i finezyjnego np.: drona, łazika księżycowego,
– praca biurowa kojarzy mi się z zamkniętą „kanciapą” i nieustanną pisaniną, wolę praktyczne zadania,
– uwielbiam naprawiać – ten moment, gdy dzięki mnie coś zaczyna działać – jest dla mnie bezcenny,
– dźwięk pracującej maszyny, bezawaryjnych mechanizmów  – kojarzą mi się z efektywną pracą,
– gdy odbieram jakiś sprzęt po naprawie, zawsze chcę zrozumieć, dlaczego nie działał i zastanawiam się jak został naprawiony.
Rezultaty badań przeprowadzonych na zlecenie Agencji pracy Manpower Polska zostały opublikowane pod hasłem „Niedobór talentów”. Jak się okazało ten „Niedobór talentów” to problem 31 % pracodawców na świecie i  aż 51 % pracodawców w Polsce. Zawody poszukiwane na świecie to: wykwalifikowani pracownicy fizyczni, a na drugim miejscu technicy.
W odpowiedzi na potrzeby runku pracy dla uczniów m. in. technikum mechanicznego w ramach projektu „Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim” współfinansowanego ze środków unijnych realizowanego przez ZSP  przewidziane są następujące działania umożliwiające uczniom pogłębieni wiedzy i zdobycie dodatkowych kwalifikacji:
1.Staże i praktyki zawodowe dla uczniów u pracodawców w czasie wakacji w 2017
i 2018 r. Każdy uczeń  będzie miał zapewnione: ubranie robocze, wysokie stypendium stażowe, zwrot kosztów dojazdu, posiłek regeneracyjny, koszt noclegu, ubezpieczenia, szkolenia BHP
2.Dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów w programie CAD. Uczniowie poznają komputerowe metody rysowania i projektowania elementów mechanizmów
3.Kurs spawania metodą MIG i TIG – umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatem Instytutu Spawalnictwa.
Jeżeli chcesz zdobyć wykształcenia pozwalające kontynuować z sukcesem naukę na kierunkach politechnicznych lub zdobyć atrakcyjną, dobrze płatna pracę wybierz kształcenie na kierunku technik mechanik w ZSP.