Czterech uczniów ZSP w finale olimpiady

Ruta Borysiuk, Kornelia Mańko i Kinga Sposób  z 4 teh oraz Krzysztof  Kalenik z 2 te awansowali do finału ogólnopolskiego IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 13-14 grudnia 2018 r.

Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Program IV Olimpiady, obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy” i problematyki ogólnej.

W tym roku w etapie okręgowym olimpiady wzięło udział 405 uczniów z 89 szkół z całego kraju. Do finału awansowało tylko 65 najlepszych uczniów z 39 szkół. Wśród nich jest aż czterech przedstawicieli naszej szkoły.

Laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku 2019.

dav