Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka

ImageBiblioteka Miejska im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu ma nową, piękną siedzibę. W wakacje 2014 roku zbiory zostały  przeniesione z Pałacu Potockich do nowego budynku przy ulicy Armii Krajowej 5.Patron Zenon Przesmycki, redaktor i bibliofil, byłby na pewno zadowolony z tak pomyślnego obrotu spraw. Na parterze budynku znajduje się wypożyczalnia oraz niewielki kącik czytelniczy. Książki poukładane są alfabetycznie, dzięki czemu znalezienie szukanej przez nas pozycji  nie jest trudne. Dodatkowo możemy skorzystać z pomocy pań bibliotekarek lub wyszukiwarki komputerowej książek. Na pierwszym piętrze znajduje się kącik dla dzieci oraz sala komputerowa i przestronna  czytelnia z bogatym księgozbiorem regionalnym. Dostępne są również zbiory Biblioteki Pedagogicznej, przeniesione z budynku przy  ulicy Sitkowskiego. Literatura  naukowa jest cenną częścią bibliotecznego księgozbioru, co potwierdzić mogą przede wszystkim studenci, poszukujący fachowej literatury z różnych dziedzin.

My, humaniści z klas 1 i 2 la, odbyliśmy tu  ciekawe lekcje biblioteczne. Potwierdzamy, biblioteka jest  dobrym miejscem dla człowieka, ale najlepiej przekonać się o tym osobiście:
„Biblioteka to schronienie dla naszego umysłu od codzienności.” (Jola)
„W bibliotece możemy spokojnie przeczytać książki, znaleźć odpowiedzi na różne pytania, wyciszyć się, skupić na nauce lub zagłębić w lekturze.” (Magda, Kordian)
„Jest to dobre miejsce, ponieważ można zabić nudę i  przeczytać  różne książki, które nas fascynują.” (Michał, Aleksandra)
„Biblioteka jest dobrym miejscem dla człowieka, ponieważ można wypożyczyć  książki albo przeczytać je na miejscu. Jest tam cicho i nikt nikomu nie przeszkadza. Są  książki, które wzbogacają naszą kulturę, wiedzę i słownictwo. Jest to miejsce, w którym możemy się zrelaksować. „(Karolina, Karolina)

„Biblioteka, jest to miejsce, w którym znajdziemy książki rozwijające naszą wyobraźnię.” (Magdalena)

Na stronie internetowej biblioteki zamieszczono myśl Emila Zegadłowicza na temat znaczenia książki w życiu człowieka:
„Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, rzeźbi rysy swej epoki i wyprzedza ją. Znikome życie ludzkie rozszerza po granice wieczności, przezwycięża mijanie. „
mt_gallery:Biblioteka - dobre  miejsce dla człowieka

Więcej kliknij tutaj