Basic Life Support

ImageW dniu 9 lutego 2008 r. w ZSP im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w oparciu o wytyczne Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego American Heart Association.

    Szkolenie "Basic Life Support – Health Care Provider" zostało zorganizowane przez mgr D.Demianiuka (naucz. PO) a prowadzili je instruktorzy Centrum Treningu i Symulacji Ratunkowych REAGO. W szkoleniu udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie.

         Zakres tematów poruszanych podczas szkolenia obejmował zagadnienia medyczne najczęściej występujące w szkole, w domu oraz w drodze do pracy. Aktywne uczestnictwo jego uczestników pozwoliło na poruszenie elementów, z którymi zarówno pedagodzy, jak i młodzież miała możliwość spotkać się w przeszłości, jako osoby udzielające pierwszej pomocy.
        Pomimo "leniwej" soboty, ćwiczenia przeplatane wykładami a przede wszystkim sympatyczna atmosfera powodowały, że dzień szkoleniowy minął bardzo szybko.
Niestety… wszystko co dobre, szybko się kończy. Wiedza oraz nabyte umiejętności zdobyte podczas kilkugodzinnego szkolenia zapewne pozwolą na pewniejsze działanie w przypadkowej sytuacji.
       Miejmy nadzieję i życzymy, aby tej wiedzy uczestnicy szkolenia nie musieli wykorzystywać w prawdziwych zdarzeniach.

 

 

Więcej kliknij tutaj