Awans drużyny dziewcząt do finału wojewódzkiego!

ImageW dniu 28.04.2016 roku   w  Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu XXXIX  edycji Zawodów Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze –  2016" przy współpracy Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Celem zawodów jest popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju, propagowanie współzawodnictwa i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę w zawodach  reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców w składzie: Marta Wach,  Iza Mróz, Patrycja Sowisz, Dominik Kozieł, Adam Kawka i Dominik Grzywacz. W zawodach brało udział 10 drużyn chłopców i 7 drużyn dziewcząt. Przez kilka następnych godzin młodzi zawodnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnościami strzeleckimi, celnością rzutu granatem oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególnym wyzwaniem dla zawodników okazał się – ograniczony w czasie do 1 godziny – bieg na orientację, polegający na odnalezieniu w urozmaiconym leśnym terenie kilkunastu punktów kontrolnych w I, II i III strefie. Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach przyszedł czas dla zawodniczek i zawodników na odpoczynek i wojskowy posiłek oraz ogłoszenie wyników całodziennych zmagań. W klasyfikacji  drużynowej, kategorii dziewcząt – ZSP w Radzyniu Podlaskim zajęło 3 miejsce a w kategorii chłopców 5 miejsce. Szczególnie dziewczęta mają powód do satysfakcji, ponieważ zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego i w dniach 24-25 kwietnia będą walczyły w grupie sześciu najlepszych zespołów lubelszczyzny o awans do turnieju ogólnopolskiego.

Awans drużyny dziewcząt do finału wojewódzkiego! 

Więcej kliknij tutaj