Anioły są wśród nas!

ImageBoże Narodzenie wprowadza co roku w podniosły nastrój młodzież, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Atmosfera Wigilii, opłatka w ręku, choinki, rodzinnych spotkań, świątecznych symboli sprawia, że stajemy się inni, lepsi. Boże Narodzenie to nie tylko wymarzone prezenty, różnobarwne dekoracje oraz nastrojowe kolędy i pastorałki. W  aspekcie duchowym jest to czas przyjścia Zbawiciela i czas … Aniołów, które w bożonarodzeniowej tradycji odegrały niebagatelną rolę.
W tym roku oprócz licznych spotkań opłatkowych młodzieży z wychowawcami, nastrojowego spotkania świątecznego w internacie szkolnym, uroczystego wieczoru opłatkowego dla pracowników ZSP, cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali widowiskowo-sportowej, aby wspólnie przeżywać czas przygotowań do pięknych Świąt Bożego Narodzenia.
„Kolędowanie w językach świata” stało się już tradycją w naszej szkole, a w tym roku szkolnym zostało uświetnione „Jasełkami”. Dzięki współpracy nauczycieli: Iwony Słowikowskiej, Doroty Mazurek, Elżbiety Niewęgłowskiej, Teresy Kowalskiej, Magdaleny Iwańczuk, księdza Mariusza Telaczyńskiego oraz księdza Marka Strzeżysza udało się zebrać bardzo liczną grupę uczniów, która zadziwiała  swym zaangażowaniem, a  talentami wzruszała do łez. Dziękujemy za pomoc i obsługę techniczną panu Henrykowi Korolczukowi.

Kolędowanie w językch świataKolędowanie w językch świataKolędowanie w językch świata 

Pani Dyrektor Grażyna Dzida złożyła życzenia świąteczno-noworoczne uczniom i ich rodzinom. Do życzeń przyłączył się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Renatą  Sieromską. Kolejny raz przekonaliśmy się, że możemy liczyć na naszych uczniów. Idee i wartości przekazywane każdego dnia spędzanego z nimi  podczas różnorodnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych pozwalają nie tylko szerzyć i realizować założenia projektu Bezpieczna szkoła-Bezpieczny uczeń 2015, do którego przystąpiła nasza szkoła . Śmiało można stwierdzić:  Anioły są wśród nas! Prezentem świątecznym dla pracowników ZSP niech będzie szczery uśmiech na twarzy ich podopiecznych, liczne zaangażowanie w życie szkoły, przestrzeganie zasad współpracy i tolerancji.
 

 

 

GALERIA  ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj