Ania Jurkowska finalistą I Olimpiady Statystycznej

Anna Jurkowska uczennica Technikum w ZSP w zawodzie technik ekonomista uzyskała tytuł finalisty zawodów centralnych  I edycji Olimpiady Statystycznej. Finaliści w nagrodę za wykazanie się wiedzą i umiejętnościami otrzymali Złote Indeksy na studia na prestiżowych uczelniach w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.
Organizatorami Olimpiady Statystycznej są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Patronat nad Olimpiadą Statystyczną objęła Minister Edukacji Narodowej, Pani Anna Zalewska. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  wzięli  udziału w trójstopniowej rywalizacji – podczas zawodów szkolnych (w listopadzie 2016 r.), okręgowych (w styczniu 2017 r.) i centralnych (w kwietniu 2017 r.).
Ania  znajduje się w prestiżowym gronie 30 najlepszych uczniów szkół średnich w kraju.