Andrzejki w Bibliotece

ImageDnia 30.11.2015r. w Bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zorganizowano czytelnicze andrzejki.           
Encyklopedia Tradycji Polskich podaje, że andrzejki  i katarzynki „były to wieczory wróżb poświęconych miłości i małżeństwu.” Czerpiąc inspirację z tego zwyczaju  bibliotekarki Małgorzata Musiejuk i Ewelina Wierzchowska przy wsparciu Pani dyrektor Grażyny Dzidy wraz z uczniami klasy I tg i I ti przygotowały specjalnie wyszukane na tę okazję sentencje o życiu, miłości, książkach i przyjaźni .

Każdy odwiedzający tego dnia bibliotekę czytelnik miał okazję poznać złote myśli i sentencje autorów literatury polskiej i obcej. Uczniowie stylizowani na postacie bajkowe wspaniale wcielili się w swoje role. Pomagali analizować i interpretować wylosowane przez czytelników aforyzmy. Dodatkową atrakcją było to, że uczniowie dzięki uprzejmości firmy Dr Gerard z Radzynia Podlaskiego mogli poczęstować się pysznymi ciasteczkami.
W tych nietypowych andrzejkach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Cieszyły się one ogromną popularnością i zakończyły sukcesem czytelniczym – w tym dniu mieliśmy jak dotychczas największą w bieżącym roku szkolnym liczbę wypożyczeń. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkoły.

mt_gallery:Andrzejki w Bibliotece 

Więcej kliknij tutaj