Aleksandra Kosińska z technikum logistycznego finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

15.03.2024r odbył się etap centralny II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Udział w niej wzięło 118 uczniów z 48 szkół z całej Polski. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowała Aleksandra Kosińska z klasy 4tlg. Finaliści mieli za zadanie rozwiązać i uzasadnić przedstawiony problem logistyczny. Konkurencja wśród uczniów była ogromna. Aleksandra zdobyła tytuł finalisty oraz nagrodę w postaci zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego z kwalifikacji SPL.04 Organizacja transportu.

W oczekiwaniu na wyniki olimpiady uczennica wraz z opiekunem p. Renatą Stefaniak uczestniczyły w wykładach branżowych prowadzonych przez przedstawicieli firmy DPD Polska Sp. z o.o. połączonych z pokazem rowerów cargo oraz z przedstawicielami firmy VOS Logistics na temat organizacji transportu.

Aleksandrze Kosińskiej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach i olimpiadach.