4 medale pływaków z MULKS „Technik – Orion”

ImageW sobotę 30 stycznia 2016 roku 31 osobowa grupa pływaków reprezentująca sekcję pły-wacką MULKS „Technik –Orion” przy Zespole Szkól Ponadgimnazajalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z trenerem Jackiem Dębskim wzięła udział w imprezie : „ZAWODY O LAUR LUBELSKIEGO KOZIOŁKA” 40 edycja – 2016 RUNDA I. Impreza odbyła się na pływalni olimpijskiej AQUA Lublin, Al. Zygmuntowskie 4.
W zawodach wystąpiło 455 zawodników z 18 klubów, głównie z terenu woj. lubelskiego. Dziewczęta i chłopcy z roczników 2000 – 2009 startowali na różnych dystansach, różnymi stylami pływackimi. Formula zawodów przewiduję występ w 6 rundach, a każda runda to inny styl pływacki i dystans, dlatego też w ciągu całego roku każdy zawodik ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności technicznych, wytrzymałości i szybkości. Najsilniejszą grupą naszej sekcji tradycyjnie byli chłopcy z rocznika 2006.

Najsilniejszą grupą naszej sekcji tradycyjnie byli chłopcy z rocznika 2006.
Bezkonkurencyjny okazał się Michał Danilczuk, który po przeliczeniu uzyskanych czasów na punkty FINA jest zdecydowanym liderem imprezy w swoim roczniku. Na podium stawał dwukrotnie, zdobywając 1 miejsce na dystansie 25 m st. motylkowym i 2 miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym. Indywidualnie brązowy medal zdobył Jakub Kałuszyński na dystansie 50 m st. grzbietowym. Punktowane miejsce 1 – 6, liczone do klasyfikacji klubowej zajęli oprócz medalistów: Mikołaj Trykacz – 5 miejsce na dystansie 25 m st. motylkowym, Igor Melchior – 4 miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym, Łukasz Opolski – 6 miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym. Najwięcej emocji kibicom dostarczyła konkurencja sztafet, która po raz pierwszy została rozegrana na zawodach. Medal srebrny zdobyła sztafeta chłopców 4 x 50 m st. dowolnym w kategorii 2005 i młodsi, w składzie: Igor Melchior, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz. Walka o 1 miejsce rozstrzygnęła się na ostatnich metrach, przegraliśmy zaledwie o 0,28 s z zespołem Fala Kraśnik. W wyścigu brało udział 12 sztafet.     
Dwie nasze sztafety 4 x 50 m st. dowolnym z rocznika 2004 – 2000 zajęły: -5 miejsce w kategorii dziewcząt: Julia Melchior, Agata Kościuczyk, Zuzanna Gumieniak, Agata Szczuchniak ,-5 miejsce w kategorii chłopców: Bartek Kostrzewa, Rafał Musiatowicz, Bartosz Trykacz, Karol Świć.W klasyfikacji generalnej nasz klub zajął 10 miejsce, zdobywając 28 punktów,a w klasyfikacji sztafet 5 miejsce, zdobywając 11 punktów. Był to kolejny ogólnie dostępny wyjazd dla wszystkich zawodników sekcji na zawody okręgowe.
Najliczniejszą grupą i osiągającą najlepsze wyniki byli zawodnicy z grup sportowych prowadzonych przez trenera Jacka Dębskiego. Dla pozostałych grup prowadzonych przez instruktora Sebastiana Brodawkę zawody były okazją do startu w zawodach rangi wojewódzkiej. Pozostaje przed nami jeszcze wiele celów do osiągnięcia i mnóstwo pracy do wykonania.Dziękujemy zawodnikom za walkę, jesteśmy dumni z waszych sukcesów, poprawionych podczas zawodów rekordów życiowych.    
Dziękujemy rodzicom obecnym na zawodach za pomoc i opiekę nad młodymi pływakami.
Galeria zdjęć z sobotnich zawodów jest dostępna na stronie:  https://www.facebook.com/TechnikOrion.plywanie
Szczegółowe wyniki zawodów można obejrzeć na stronie:http://megatiming.pl/

mt_gallery:4 medale pływaków z MULKS 

Więcej kliknij tutaj