Wigilia w internacie

Jak co roku, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, w internacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Każdy z pracowników i wychowanków dodał do tego wieczoru trochę trudu a przede wszystkim dużo radości, dzięki temu świętowano w prawdziwie rodzinnej atmosferze. 

W wyjątkowej kolacji wzięli udział mieszkańcy i pracownicy internatu a także zaproszeni goście: dyrektor Grażyna Dzida oraz wicedyrektor Anna Kocyła – Grabowska oraz emerytowani pracownicy internatu. 

Uroczystość rozpoczęła się wykonaniem przez wychowanków montażu słowno – muzycznego na temat narodzin Pana Jezusa. Następnie wszyscy z uwagą wysłuchali słów refleksji pani dyrektor na temat świąt Bożego Narodzenia. Swoje przemyślenia na temat istoty wydarzeń sprzed 2023 lat przekazał kierownik internatu Marek Paszkowski. 

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego i wspólnej modlitwie, uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia łamiąc się przy tym opłatkiem. 

Wszyscy zasiedli do odświętnie przystrojonych stołów, na których podane były tradycyjne potrawy wigilijne. Był nawet Mikołaj – z prezentem dla każdego! 

Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.