ZSP trzecia w Polsce w finale Olimpiady TEchniki Samochodowej

Image12 maja 2012. w Warszawie w siedzibie firmy Bosch odbył się finał Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis. Tomasz Grochowski (czwarte miejsce) i Michał Ejsmond (ósme miejsce) jako finaliści olimpiady otrzymali indeksy na Politechnikę Warszawską oraz zostali zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

OTS 2012 - finał 

W półfinale brało udział 427 uczniów z całej Polski. Do  finału zakwalifikowało się 12 uczniów, którzy mieli wykonać dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na wykryciu niesprawnego elementu zasobnikowego układu wtryskowego Common Rail silnika o zapłonie samoczynnym i usunięciu niesprawności. Zadanie 2 dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności jednego z wtryskiwaczy silnika o zapłonie iskrowym, który pracował nierównomiernie.
Opiekunem uczniów był Mariusz Antol.
Gratulujemy sukcesu !!! Więcej kliknij tutaj