Znowu sukces. SUKCES na BANK. Radzyń w finale teleturnieju.

W kwietniu informowaliśmy o awansie uczniów Technikum Ekonomicznego ZSP do ćwiercinałów turnieju SUKCES na BANK.

Dla niewtajemniczonych przypominamy, że Sukces na Bank to ogólnopolski turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich. Turniej rozpoczął się od etapu online, rozgrywanego za pomocą aplikacji na stronie internetowej i w ten sposób wyłoniono 32 najlepsze drużyny, które sprawdzały się w kolejnym teście online rozgrywanym pod okiem koordynatora projektu. Drugi test wyłonił 16 najlepszych drużyn, które weszły do najważniejszego i ostatniego etapu projektu, rozgrywanego w formie  teleturnieju emitowanego na antenie Telewizji Polskiej.

Wśród zakwalifikowanych zespołów na 5 miejscu znalazł się zespół uczniów Technikum Ekonomicznego w składzie: Izabela Bednarczyk (klasa 2), Kornelia Mańko (klasa 4), Kinga Sposób (klasa 4), Damian Wylotek (klasa 3) i Paweł Zalewski (klasa 4).  

Dzisiaj, z wielką satysfakcją informujemy, że nasza drużyna w ćwierćfinale zdeklasowała przeciwników i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału. Po emocjonującej, pełnej ryzyka i zwrotów akcji rozgrywce wygrała również półfinał. Satysfakcja z awansu jest olbrzymia, ponieważ należało nie tylko wykazać się wiedzą z bardzo wielu dziedzin ekonomii, ale także podejmować dobre decyzje strategiczne i umiejętnie zarządzać ryzykiem.

Jako ciekawostkę dodajmy, że w czasie rozgrywek nasz zespół rywalizował ze szkołami z czołówki Rankingu Liceów Perspektyw  (4 szkoły znalazły się wśród pierwszych 10 najlepszych liceów) oraz to, że  Radzyń był jedynym Technikum, które awansowało do półfinałów.

Chcecie wiedzieć jak poradziliśmy sobie w finale? Zapraszamy na emisję odcinka finałowego w najbliższą sobotę, 22 czerwca, do TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) o godzinie 12.50.

 

Dla zainteresowanych zamieszczamy linki do ćwierćfinału i półfinału.

Ćwierćfinał: https://www.youtube.com/watch?v=rDr1ulYpnvM

Półfinał: https://www.youtube.com/watch?v=J8cgYxDHL24

Schemat rozgrywki