Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II stawia na edukację

Image7 grudnia 2015 r. Firma RK Niedziałek podpisała  umowę o współpracy z ZSP obejmując patronatem 2 klasę Technikum pojazdów samochodowych. W naszej szkole gościliśmy wiceprezesa firmy – pana Krzysztofa Sarnę i kierownika ds. sprzedaży – pana Daniela Kołpę, którzy zwiedzali szkołę w towarzystwie pani dyrektor dr Grażyny Dzidy. Panowie spotkali się z uczniami klas samochodowych, zapoznali się z osiągnięciami naszych uczniów oraz z ofertą szkoleniową naszej szkoły. Uczniowie klasy objętej patronatem, na początek dobrej współpracy otrzymali prezent mikołajkowy od prezesa firmy w postaci ubrań roboczych. Współpraca naszych placówek będzie polegać m.in. na wspieraniu uczniów w ich rozwoju zawodowym. Natomiast najlepsi absolwenci będą mogli liczyć na zatrudnienie w jednym z oddziałów hurtowni części lub serwisach motoryzacyjnych. Uczniowie uzyskają dostęp do nowości z branży motoryzacyjnej, będą pracować na obowiązujących programach magazynowych, poznają zasady funkcjonowania sklepu motoryzacyjnego, serwisu czy warsztatu naprawczego. 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II stawia na edukację

Zapoznają się z zasadami katalogowania części, doboru części do samochodu oraz oceną konkurencyjności cenowej. W ramach współpracy  młodzi technicy odwiedzą profesjonalne warsztaty naprawy samochodów i zwiedzą największą hurtownię części motoryzacyjnych w województwie lubelskim. Prężny rozwój naszej „samochodówki” zawdzięczamy mgr inż. Wojciechowi Mackiewiczowi, który wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego, mgr inż. Mariuszem Antolem  poszukują nowych kierunków rozwoju naszego technikum. Dzięki dużym pokładom samozaparcia realizują trafne pomysły, które mogą być ogromną szansą rozwoju zawodowego uczniów naszej szkoły.
Inicjatorzy tego przedsięwzięcia podkreślają, że czasy w który mechanik szukając wady demontował kolejne, często działające podzespoły z samochodu odchodzą w zapomnienie. Błyskawiczny rozwój techniki i motoryzacji wymaga od przyszłych mechaników wiedzy o zasadzie działania każdego elementu pojazdu, o sposobie jego diagnozowania i ekspresowej naprawy. Działania szkoły mają na celu wykształcenie profesjonalistów w branży motoryzacyjnej. Oczywiście wszystko zależy od zaangażowania uczniów. Mamy nadzieję, że młodzi technicy nie zmarnują szansy jaką oferuje nasza szkoła i firma RK Niedziałek.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II stawia na edukację 

Więcej kliknij tutaj