Zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze 2011”

ImageW dniu 18 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach rejonowych (rejon Północ) zawodów sportowo – obronnych. Do udziału w zawodach zgłosiło się 10 drużyn chłopców i dziewcząt. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie, terenoznawstwo. Na każdym w/w zadaniu ucznioiwe walczyli do samego końca. Do ostatniej konkurencji nie wiadomo było kto będzie zwycięzcą. Tylko trzy drużyny dziewcząt i chłopców mogło awansować do finału województwa. I udało się. Zarówno dziewczęta w składzie: Emilia Rybak, Monika Gruchoła, Dominkia Gajda, jak i chłopcy: Paweł Grochowski, Jarosław Krajanowski, Łukasz Niewęgłowski zajęli pierwsze miejsca. I tak do Mistrzostw Województwa awansowały następujące szkoły:

Kategoria dziewcząt:
1.    Zespół Szkół Ponadginazjalnych w  Radzyniu Podlaskim
2.    Zespół Szkół Nr 3 w Puławach
3.    Zespół Szkół Ogólnokształcacych w Dęblinie

Kategoria chłopców:
1.    Zespół Szkół Ponadginazjalnych w  Radzyniu Podlaskim
2.    Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie
3.    Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim

 

Zarówno rejony jak i finał województwa odbyły się na obiektach Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.  XXXIV Wojewódzkie zawody sportowo – obronne „ Sprawni jak żołnierze” zostały przeprowadzone w dniach 24 – 25 maj 2011r. W każdej kategorii o zwycięstwo walczyły trzy najlepsze drużyny z rejonu północ i trzy z rejonu południe. Uczniowie musieli wykazać się dużą sprawnością i szybkością na torze, dobrym okiem na strzelnicy, celnością przy rzucie granatem oraz wiedzą i umiejętnosciami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy i terenoznawstwa. Ostatecznie drużyna dziewcząt (opiekun pan Marek Frączek) i chłopców (opiekun pani Katarzyna Magier) po zaciętej i bardzo emocjonującej walce zajęła II miejsce. Każdy z uczestników otrzymał pamiatkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszytkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

mt_gallery:Sprawni jak żołnierze 2011 

Więcej kliknij tutaj