Wycieczka tematyczna z biologii

ImageW dniach 4-7 czerwca 2012  odbyła się  już V-ta wycieczka tematyczna z biologii zorganizowana przez Panią Małgorzatę Łysik. Tym razem po Puszczy Knyszyńskiej Augustowskiej i Rominckiej, do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Wigierskiego Parku Narodowego oraz Dżugijskiego Parku Narodowego nad Niemnem na Litwie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas pierwszych i drugich liceum i technikum naszej szkoły oraz opiekunowie  Panie Małgorzata Więcławska i Ewa Osipiuk.

Image 

 

Pierwszego dnia w drodze do Starego Folwarku w Wigierskim Parku Narodowym   na skraju Puszczy Knyszyńskiej  zwiedziliśmy zabytkowe meczety i mizar w Kruszynianach i Bohonikach, gdzie zapoznaliśmy się kulturą i dziedzictwem Tatarów Polskich . Dalsza nasza podróż  wiodła przez Biebrzański Park Narodowy  i Puszczę Augustowską. Zakwaterowani byliśmy nad brzegiem Jeziora Wigry w schronisku  PTTK  w miejscowości Stary Folwark.
Drugiego dnia udaliśmy się do Suwalskiego Parku Krajobrazowego i tam weszliśmy na Górę Cisową ,a w miejscowości  Smolniki na punkt widokowy „Pan Tadeusz" Następnie pojechaliśmy do Puszczy Rominckiej  i w Stańczykach oglądaliśmy zabytkowe akwedukty. Trzeciego dnia wycieczki zwiedzaliśmy multimedialne muzeum Wigierskiego Parku Narodowego i pokamedulski klasztor w Wigrach. W muzeum poznaliśmy budowę geologiczną, faunę i florę oraz historię terenów Pojezierza Suwalskiego.Po obiedzie odpoczywaliśmy  w suwalskim aquaparku , a wieczorem  na zakończenie pobytu w Starym Folwarku odbyło się na terenie ośrodka PTTK ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy na Litwę do Dżugijskiego Parku Narodowego. Tam zatrzymaliśmy się w Druskiennikach, gdzie miejscowa przewodniczka oprowadziła nas po uzdrowisku. Końcowym punktem programu była kąpiel w termach druskiennickiego aquaparku.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj