Wycieczka Poznań 2019

Wycieczkę rozpoczęliśmy od podróży do firmy Addit Sp. z o.o., która mieści się w Węgrowie. Nasi uczniowie mogli tam zaobserwować procesy technologiczne wytwarzanych części, które montowane są w samolotach, samochodach czy bankomatach.  Następnie, już tradycyjnie udaliśmy się do  Lichenia, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.

Drugi dzień wycieczki był bardzo obfity w atrakcje: mianowicie wizyta w fabryce produktów lakierniczych i centrum szkoleniowym marki Novol w Komornikach, zwiedzanie prywatnego muzeum Zbyszka Koprasa, w którym uczniowie z bliska mogli podziwiać i dotykać historyczne eksponaty myśli technicznej polskiej i światowej motoryzacji.  A na koniec uczta dla duszy – spacer po poznańskim Starym Mieście, oczywiście z przewodnikiem.

Gdy jedni zwiedzali, inni nasi uczniowie wygrywali w konkursach na Targach Motor Show w Poznaniu.  Marek Chudek i Sebastian Guz uczniowie 4 klasy technikum zajęli II miejsce w VIII  Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników 2019.

Ostatni dzień wycieczki to czas na zwiedzanie Targów Techniki Motoryzacyjnej Poznań Motor Show 2019 a także kolejny dzień konkursów naszych uczniów:

I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników „ ielektromobilni” zdobył Marek Chudek i Sebastian Guz

II miejsce Ogólnopolskich mistrzostwach mechaników maszyn rolniczych zdobył Patryk Paszkowski i Michał Uchaniuk.

Nasz nauczyciel, specjalista z elektromobilności – Paweł Leszak  brał udział w debacie prowadzonej przez Motofaktor.pl pt. „Elektromobilność – edukacja, infrastruktura, szanse rozwoju w Polsce”.

Nasi uczniowie brali również udział w 24 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej i tu wywalczyli 10 miejsce w rankingu szkół.

Na wycieczce nie zabrakło naszych ekspertów z lakiernictwa, którzy brali udział w finałach konkursów Ogólnopolskich z lakiernictwa. Niestety w tym roku nie udało nam się zdobyć podium.

W ramach naszego udziału w Targach Motor Show, nasi uczniowie mieli okazje brać udział w szkoleniu lakierniczym i szkoleniu z Ratownictwa Drogowego.

Wycieczka była udana i bardzo intensywna.  Gratulujemy uczniom i opiekunom licznych sukcesów.