Wycieczka na targi Motor Show w Poznaniu

Zakończyła się wycieczka do Poznania więc czas na małe podsumowanie.

Pierwszego dnia po drodze zajechaliśmy do Oddziału Muzeum Wojska Polskiego – Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie przy ulicy Powsińskiej. Mogliśmy tam spotkać wiele ciekawych eksponatów w postaci czołgów, silników spalinowych, broni przeciwlotniczej i przeciwpancernej, samolotów, śmigłowców, wozów transportowych.

Kolejny etap wycieczki to Licheń i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Ładna pogoda i sporo czasu wolnego sprzyjały zwiedzeniu Sanktuarium, Golgoty i okolicy.

Drugi dzień wycieczki to wizyta w fabryce Volkswagen Poznań i możliwość zwiedzenia linii montażowej oraz fabryki produktów lakierniczych i centrum szkoleniowego marki Novol w Komornikach.

Gdy jedni zwiedzali inni nasi uczniowie uczestniczyli w konkursach na Targach Motor Show w Poznaniu. Jak się okazało popołudniu było warto.

Karol Szczygielski i Konrad Nicpoń zajęli I miejsce w Turnieju Młodych Lakierników 2018.

Marek Chudek i Sebastian Guz zajęli II miejsce w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników 2018.

Marcin Kaczmarczyk, Mateusz Puskarz, Robert Zabielski, Konrad Parać i Karol Zieliński wraz z opiekunem Pawłem Leszakiem brali udział w III Mistrzostwach Mechaników w Ratownictwie Drogowym. Tutaj nie było ani wygranych ani przegranych, wszyscy otrzymali dyplomy potwierdzające uczestnictwo w mistrzostwach.

Trzeci dzień to był czas na zwiedzanie Targów Techniki Motoryzacyjnej Poznań Motor Show 2018. To był również dzień dwóch konkursów, w których również brali udział nasi uczniowie.

Karol Szczygielski i Robert Zabielski zajęli I miejsce w konkursie organizowanym w ramach akcji edukacyjno-społecznej iElektromobilni.

Michał Uchaniuk i Konrad Parać zajęli II miejsce w konkursie organizowanym w ramach akcji edukacyjno-społecznej iElektromobilni.

Jeden z nauczycieli brał udział w debacie prowadzonej przez Motofaktor.pl pt. „Elektromobilność – edukacja, infrastruktura, szanse rozwoju w Polsce”.

Nasi uczniowie brali również udział w 24 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej i tu wywalczyli 10 miejsce w rankingu szkół.

Jak widać wycieczka przebiegała dość intensywnie. Gratulujemy uczniom i opiekunom licznych sukcesów.