Wybitny absolwent w progach ZSP – spotkanie z dr hab. inż. Jackiem Czarnigowskim

ImageW ramach projektu „Droga do sukcesu” 31 marca 2017 roku w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie z człowiekiem, który odniósł sukces na polu naukowym, a także biznesowym. Z młodzieżą spotkał się dr hab. inż. Jacek Czarnigowski, profesor Politechniki Lubelskiej. Pan Jacek Czarnigowski jest absolwentem tutejszego Technikum Mechanicznego, które ukończył w 1994 r. W latach 1994 – 1999 studiował na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. Będąc jeszcze studentem został asystentem  w katedrze kierowanej przez prof. M. Wendekera. Już w 2003 roku obronił pracę doktorską, cały czas pracując nad systemami wtryskowymi w silnikach spalinowych. Jednocześnie rozpoczął współpracę z przemysłem będąc kierownikiem działu badawczo-rozwojowego w firmie D.T. Gas System. W 2009 roku wspólnie z osobami z zespołu badawczego, założył firmę Auto&Aero Technologies Sp. z o.o. Jej celem jest współpraca z lotnictwem lekkim oraz zdobycie certyfikacji silników lotniczych z układami wtryskowymi. W 2013 roku zaprezentował rozprawę habilitacyjną i uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2016 roku został profesorem Politechniki Lubelskiej. Cały czas prowadzi prace badawcze współpracującz lotnictwem lekkim nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie. Zdobył uprawnienia mechanika samolotowego oraz licencję pilota.

Wybitny absolwent w progach ZSP - spotkanie z dr hab. inż. Jackiem Czarnigowskim 

Na spotkaniu z młodzieżą zaakcentował sentyment do swojej dawnej szkoły i korzyści z jej ukończenia. Na pytanie o ponowny wybór początku kariery zawodowej odpowiedział, że zdecydowanie byłoby to technikum. Podkreślił również, że na drodze do sukcesu nigdy nie może zabraknąć determinacji w osiągnięciu wytyczonego celu.
mt_gallery:Wybitny absolwent w progach ZSP - spotkanie z dr hab. inż. Jackiem Czarnigowskim Więcej kliknij tutaj