Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy ZSP

ImageZ okazji 10-lecia Powiatu Radzyńskiego miała miejsce dzisiaj (tj. 16.04.2009) uroczysta sesja Rady Powiatu połączona z uroczystym otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Starosta Radzyński Jerzy Kułak oraz uczennica ZSP Anna Matysiak. Po przecięciu wstęgi boisko poświęcił Ks. Prałat Henryk Hołoweńko. Na zakończenie rozegrany został mecz pomiędzy reprezentacją Rady Powiatu i Samorządów Gmin Powiatu Radzyńskiego a reprezentacją nauczycieli ZSP zakończony wynikiem 10:3 dla drużyny z ZSP.

Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sławomir SosnowskiStarosta Radzyński Jerzy KułakAnna Matysiak

Pierwszego gola i prowadzenie dla drużyny Powiatu Radzyńskiego zapewnił Piotr Matysiak, lecz kolejne 6 bramek zdobywali już zawodnicy drużyny ZSP, a byli to Marek Frączek (2 kolejne gole i prowadzenie 2:1), Edmund Koperwas (prowadzenie 3:1) Pamiątkowy puchar dla drużyny Powiatu Radzyńskiego ks. Leszek Przybyłowicz (3 kolejne gole – a 4 w całym meczu i prowadzenie 6:1). Przy tym wyniku drużyna Powiatu poderwała się do walki po golu strzelonym przez Szczepana Niebrzegowskiego (wynik 6:2), ale kolejne gole padały znów z drugiej strony: Marek Frączek (na 7:2), ks. Leszek Przybyłowicz (na 8:2), Wojciech Blicharz (na 9:2), Szczepan Niebrzegowski – z drużyny Powiatu (na 9:3). Wynik spotkania ustalił w ostatnich minutach Sebastian Magier strzelając gola na 10:3. Drużyna Powiatu uhonorowana została okolicznościowym pucharem wręczonym przez Dyrektora Szkoły mgr inż. Zdzisława Janusa.

Drużyna Powiatu Radzyńskiego i drużyna ZSP 

 

Galeria zdjęć z uroczystości otwarcia boiska

Galeria zdjęć z meczu

Więcej kliknij tutaj