Łukasz Bernat Mistrzem Licealiady rejonu bialskopodlaskiego w tenisie stołowym!

Image28 października 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  odbył się turniej finałowy rejonu w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.  Zawody zostały otwarte przez dyrektora szkoły mgr inż. Zdzisława Janusa, który w swoim wystąpieniu przedstawił historię i osiągnięcia  tenisa stołowego  w Radzyniu Podlaskim. Przypomniał, że w naszej hali widowiskowo – sportowej, swoje ligowe mecze rozgrywa pierwszoligowa ALFA, a w 2009 roku został rozegrany mecz międzypaństwowy Europejskiej Ligi Narodów, w którym reprezentacja Polski pokonała drużynę Włoch 3:0.

Do rywalizacji przystąpiło  15 dziewcząt i 15 chłopców (trzech najlepszych zawodników z 5 powiatów rejonu bialskopodlaskiego). Byli to uczniowie aż z dziewiętnastu szkół.  Naszymi reprezentantami  byli: Łukasz Bernat i Marek Kulik, którzy tydzień wcześniej pokonując rywali z pozostałych szkół powiatu radzyńskiego, podczas Mistrzostw Powiatu, zapewnili sobie awans do tego turnieju.  Zawody rozgrywane były zgodnie z przepisami PZTS, systemem pucharowym do 2 przegranych.
Rewelacyjnie spisał się Łukasz Bernat, uczeń klasy 3 lcg, który wygrał  wszystkie mecze. Rywalizacja była zacięta, większość pojedynków kończyła się po pięciu setach. Wygrana w tym turnieju dała awans Łukaszowi do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 05.11.2013 w Hrubieszowie.
Prowadzącymi zawody byli mgr Marta Frączek i mgr Marek Frączek

mt_gallery:Tenis stołowy - turniej finałowy 

Więcej kliknij tutaj