Udane zawody Judoków MULKS Technik-Orion

Przed zbliżającymi się wakacjami radzyńscy judocy rywalizowali w zawodach w Lublinie i Warszawie, a czeka ich jeszcze start w Zamościu.  

W sobotę 27 kwietnia 2019 r. w Lublinie nasi Radzyńscy młodzi judocy walczyli
w Międzynarodowym Turnieju – Otwartych Mistrzostwach Wojew
ództwa Lubelskiego w Judo. Na turniej w Lublinie licznie przybyli zawodnicy ze wszystkich klubów województwa lubelskiego oraz z Warszawy, Ostrowca i Kawali a także ponad stu zawodników z kilku klubów z Ukrainy.

W zawodach walczyło 6 judoków (4 dziewczęta i 2 chłopców) MULKS „Technik-Orion” klubu działającego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim. Nasi judocy walczyli bardzo skutecznie i toczyli zwycięskie pojedynki ze swoimi rywalami. Pierwsze rywalizację rozpoczęły dziewczęta i spisały się znakomicie. Zdobyły 3 złote i jeden brązowy medal.

Ola Obrębska wygrała wagę 30 kg. U12, Maja Kruczek zwyciężyła w wadze 40 kg a Oliwia Frankiewicz zdobyła złoty medal mistrzyni Województwa Lubelskiego w wadze 46 kg U14. 

Nastepnie do walki ruszyli chłopcy i również spisali się b. dobrze. Franciszek Gepner (waga 42 kg U14) zdecydowanie wygrał 4 walki i dopiero w finale w swojej piątej walce musiał uznać wyższość kolegi z Ukrainy. Podobnie Adam Kałuszyński także po serii zwycięstw dopiero w finale uległ zawodnikowi ze Lwowa i tak jak Franek zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza województwa lubelskiego.  

Warszawska Olimpiada Młodzieży w Judo

W silnie obsadzonych zawodach w Warszawie, 12 maja 2019 roku, wystartowała 3 młodzików radzyńskiego „Technika”. Najskuteczniej walczył Franek Gepner, który zdobył brązowy medal w wadze 42 kg. Dobrze spisał się Andrzej Kowalik, choć widać było skutki przebytej niedawno kontuzji (złamana ręka), w silnym gronie zajął 5 miejsce. Zawodach walczył również, tym razem bez sukcesów, Michał Obrębski w wadze 60 kg.

W niedzielę 26 maja judocy udadzą się do Zamościa na turniej młodzików i dzieci.