Uczniowie ZSP finalistami Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Po raz trzeci z rzędu drużyna uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Weronika Sposób, Kinga Walczyna i Jakub Petkowicz z klasy trzeciej technikum w zawodzie technik ekonomista wywalczyli pierwsze miejsce w etapie regionalnym w województwie lubelskim.

II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” został przeprowadzony w trybie zdalnym 19 czerwca 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną rywalizacja olimpijska zakończyła się na II etapie, a osoby, które zostały zakwalifikowane do III etapu otrzymały tytuł finalisty. Zgodnie z Regulaminem Olimpiady, do finału przechodzi jeden najlepszy zespół z każdego województwa.

Od 22 kwietnia 2020 roku Olimpiada znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Finaliści olimpiady ZUS mają możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków w procesie rekrutacji na studia w dziesięciu uczelniach wyższych, m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie przekazał indeksy dla finalistów na kierunki: socjologia, ekonomia, zarządzanie, administracja i praca socjalna; a Uniwersytet Warszawski na kierunek polityka społeczna i kierunek organizowanie rynku pracy.

W tym roku w etapie szkolnym olimpiady wzięło udział ponad 35 tys. uczniów z 983 szkół. Tytuł finalisty uzyskali członkowie trzyosobowych zespołów z 16 województw.