Uczniowie Technikum usług fryzjerskich na międzynarodowych targach

ImageW dniach 25 -27 kwietnia uczniowie klasy II technikum usług fryzjerskich uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Poznańskich branży fryzjersko – kosmetycznej. Organizatorami wycieczki była dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Dyrektor Zdzisław Janus otwarty na ciekawe pomysły i inicjatywy uczniowskie i wicedyrektor Grażyna Dzida, osoba przedsiębiorcza, gotowa podejmować nawet największe wyzwania. To dzięki nim nauka w naszej szkole nabiera zupełnie nowych barw. Inicjatorką i koordynatorką wyjazdu była nauczycielka przedmiotów fryzjerskich p. Marlena Mańko, profesjonalistka w swojej dziedzinie, kreatywna i życzliwa, a opiekę nad nami sprawowała nasza wyrozumiała wychowawczyni p. Aneta Kondraciuk.
Dzięki wsparciu sponsora – Spółdzielni Mleczarskiej SPOMLEK wyjazd mógł dojść do skutku. SPOMLEK sfinansował koszty podróży uczniów. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za prawdziwy entuzjazm, chęć pomocy w tym wydarzeniu i ogromną empatię, z którą, spotkaliśmy się ze strony Zarządu SPOMLEKU. Cieszymy się i jesteśmy dumni mając TAKIEGO sprzymierzeńca w pobliżu. Zarząd potężnej firmy o ludzkiej, uśmiechniętej twarzy, wrażliwy na potrzeby otoczenia. DZIĘKUJEMY!

Ze względu na dość wysokie koszty noclegów i wyżywienia, we własnym zakresie zbieraliśmy finanse, organizując kiermasze na terenie ZSP, aby nie obciążać budżetu domowego. Uczniowie ZSP oraz nauczyciele naszej placówki chętnie brali udział w kiermaszach uczniowskich, solidarnie wspierając naszą akcję.
Celem wycieczki było poznanie nowoczesnych technologii związanych z tym zawodem. Mieliśmy okazję obserwować startujących w konkursie o tytuł Mistrza Polski Juniorów. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs Kreator, w którym wzięli udział młodzi ludzie z całej Polski, tworząc niezwykle barwne stylizacje damskie i męskie. Mogliśmy oglądać pracę stylistów z kraju i z zagranicy oraz nowości w branży fryzjerskiej i kosmetycznej, mieliśmy również możliwość skorzystania z niektórych zabiegów.
Wielką atrakcją okazało się spotkanie z gwiazdami telewizji takimi jak Andrzej Wierzbicki i Tomasz Shmid prowadzących program ,,Ostre cięcie", Natalią Siwiec znaną modelką, Natalią Jakułą, prowadzącą program w VIVIA tv, Sandrą Staniszewską aktorką M jak miłość",  ,,Kamienie na szaniec''.
Szkoła stawiająca na rozwój swoich uczniów i wychodzący naprzeciw potrzebom społeczności sponsor, jakim jest SPOMLEK umożliwili nam uczestnictwo w nietypowej lekcji fryzjerstwa, obfitującej w nowości branży fryzjersko-kosmetycznej obowiązującymi nie tylko w kraju, ale i w Europie. Pełni entuzjazmu i zapału wróciliśmy do szkoły, aby doskonalić swoje umiejętności zawodowe i w przyszłości dorównać tym, których podziwialiśmy podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.
mt_gallery:Międzynarodowe Targi Poznańskie Więcej kliknij tutaj