Uczeń technikum pojazdów samochodowych na 6 miejscu w Polsce

Mikołaj Kłos to uczeń 3 klasy technikum, który w etapie krajowym międzynarodowego konkursu Young Car Mechanic zajął 6 miejsce w Polsce.  Ze względów pandemii nie odbędzie się finał krajowy i międzynarodowy, dlatego też miejsce, które wywalczył w kwalifikacjach jest już miejscem końcowym konkursu. „Mieliśmy okazję zawalczyć o miejsce na podium, które automatycznie dałoby nam możliwość reprezentowania Polski w finale międzynarodowym, no niestety nie w tym roku – stwierdza Mikołaj dodając, że może za rok się uda”. Celem konkursu organizowanego przez firmę  Inter Cars  jest popularyzacja zawodu mechanika samochodowego wśród młodzieży, wymiana doświadczeń i praktyk nauczania oraz znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. W 2020 roku w europejskiej edycji  konkursu Young Car Mechanic mieli wystąpić uczniowie, którzy wygrali krajowe finały Young Car Mechanic w swoich krajach: Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Węgrzech, Słowacji i Ukrainie.

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi.