Szlachetne ZSP!

ImageW myśl zasady, że dobro nie ma terminu ważności, jako współopiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu mam przyjemność poinformować społeczność szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu, iż w pod koniec minionego roku pięć uczennic naszej placówki uczestniczyło w charakterze wolontariuszy w znanej chyba wszystkim ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Były to: Dominika Kijaczko i Gabriela Latoch z klasy 4tg, Aleksandra Niewęgłowska z klasy 3lc, Justyna Kurowska z klasy 4tfi oraz Monika Kaliszuk z klasy 2tg.  Czytajcie o nich, podziwiajcie za dokonania, a w przyszłym roku bierzcie przykład (oczywiście jeśli będziecie osobami pełnoletnimi, gdyż taki jest wymóg formalny). W rozmowie przeprowadzonej po zakończeniu pracy uczestniczyły uczennice 4tg. O akcji wypowiadały się w samych superlatywach, już na wstępie zaznaczając, ze nie wahałyby się przystąpić do niej ponownie. Dziewczyny udowodniły, że nie wszystkim „nie chce się chcieć”, jak często mówi się o współczesnej młodzieży. W ich mniemaniu robiły nie tylko coś dla innych, ale wiele zyskały też same, choć nie są to korzyści, które da się zmierzyć w kategoriach materialnych. W samym zespole poznały grupę wspaniałych osób, pracując zaś z przydzielonymi podopiecznymi miały okazję doskonalić trudną sztukę życia. Obie zgodnie zaznaczyły, że stały się nieco innymi ludźmi. Przede wszystkim większą uwagę zwracają na dobór słów, wiedząc, że bardzo łatwo można nimi kogoś urazić. Dziewczyny cieszy fakt, iż mogły ćwiczyć czytanie informacji z mimiki czy zachowania, cierpliwość czy umiejętność nawiązania porozumienia z drugim człowiekiem, co coraz częściej staje się problemem dla człowieka XXI wieku, paradoksalnie spędzającego więcej czasu z monitorem czy ekranem niż z istotą z krwi i kości twarzą w twarz. W praktyce a nie teorii zetknęły się z prawdziwą bieda, której wcale nie jest mało w naszym najbliższym otoczeniu. Widziały też różne reakcje na nią.
Nigdy nie wiemy, jakie doświadczenia przydadzą nam się w życiu, ale jedno jest pewne, trzeba zbierać ich jak najwięcej, w całej ich różnorodności.
Wymieniona wyżej piątka skorzystała z nadarzającej się okazji. Czy Ty, drogi Czytelniku, znajdziesz w sobie tyle odwagi, by zrobić to samo w przyszłym roku?      
mt_gallery:Szlachetna paczka Więcej kliknij tutaj