Sukces na Bank – uczniowie Technikum ZSP w etapie telewizyjnym teleturnieju

Miło nam poinformować, że uczniowie Technikum przy ZSP awansowali do ostatniego etapu teleturnieju SUKCES na BANK i jako jedna z 16 drużyn z całej Polski wezmą udział w rozgrywkach ćwierćfinałowych.

Sukces na Bank to ogólnopolski turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany dla szkół średnich. Turniej rozpoczął się od etapu online, rozgrywanego za pomocą aplikacji na stronie internetowej i w ten sposób wyłoniono 32 najlepsze drużyny, które sprawdzały się w kolejnym teście online rozgrywanym pod okiem koordynatora projektu. Drugi test wyłonił 16 najlepszych drużyn, które weszły do najważniejszego i ostatniego etapu projektu, rozgrywanego w formie  teleturnieju emitowanego na antenie Telewizji Polskiej!

Wśród zakwalifikowanych zespołów na 5 miejscu znalazł się zespół uczniów Technikum ekonomicznego w składzie: Izabela Bednarczyk (klasa 2), Kornelia Mańko (klasa4), Kinga Sposób (klasa 4), Damian Wylotek (klasa 3) i Paweł Zalewski (klasa 4).  W związku z awansem naszą szkołę odwiedziła ekipa telewizyjna, która nakręciła materiał w formie felietonu, który będzie wyświetlany podczas emisji odcinków ćwierćfinałowych teleturnieju.

Rozgrywki ćwierćfinałowe nagrywane będą w studio TVP w dniach 27-28 kwietnia. Nasz zespół zmierzy się z zespołami z LO nr II w Opolu, I LO w Oleśnie  i II LO w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy awansu i życzymy powodzenia i wygranej.