Spotkanie podsumowujące Program MEiN „Poznaj Polskę” – III edycja

19.12.2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim miało miejsce spotkanie podsumowujące realizację przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki  „Poznaj Polskę” – III edycja. Celem programu było umożliwienie młodym ludziom poznania Polski, jej dziedzictwa narodowego i kulturowego, walorów przyrodniczych, osiągnięć polskiej nauki.  Polega na szerokim dofinansowaniu wycieczek szkolnych ze środków budżetu państwa oraz samorządu lokalnego.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Radzyński, Pan Szczepan Niebrzegowski – przedstawiciel organu prowadzącego realizującego dofinansowanie, Dyrektor ZSP, Pani Grażyna Dzida – autor wniosków i koordynator przedsięwzięcia w całej szkole, kadra kierownicza szkoły oraz nauczyciele i uczniowie – uczestnicy wyjazdów.

Głównym punktem spotkania było sprawozdanie przedstawione w formie prezentacji multimedialnej opatrzonej szerokim komentarzem uczniów i nauczycieli, którzy brali udział
w wycieczkach.

W ZSP zorganizowano 8 trzydniowych wycieczek realizowanych w październiku, listopadzie i grudniu 2022 r., w których łącznie wzięło udział 400 osób z Technikum, II Liceum Ogólnokształcącego, Branżowej Szkoły I stopnia oraz opiekunowie.  Wyjazdy obejmowały 4 trasy:

  • Białowieża – Białystok – Supraśl,
  • Grunwald – Gietrzwałd – Olsztyn – Lidzbark Warmiński – Święta Lipka,
  • Nowa Słupia – Ciekoty – Kielce – Chęciny – Jędrzejów – Nagłowice,
  • Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska –

Uczestnicy wycieczek edukacyjnych skierowali podziękowania do Ministra Edukacji i Nauki Pana prof. Przemysława Czarnka za możliwość podziwiania uroków Polski i udziału w niekonwencjonalnych, bardzo interesujących zajęciach edukacyjnych. Słowa podziękowania  skierowano też do Starosty Radzyńskiego Pana Szczepana Niebrzegowskiego i całego Zarządu Powiatu Radzyńskiego oraz Kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Pani Anny Michalak za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność przekazując własnoręcznie wykonane upominki związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.