Samorząd uczniowski – jego cele a rzeczywistość – debata młodzieżowa

Image29 marca 2012roku w Woli Osowińskiej odbyła się debata Samorządów ze szkół z powiatu. Jej tematem było:"samorząd uczniowski- cele a rzeczywistość". Pojawili się reprezentanci szkół Gimnazjum nr 1 w Radzyniu, ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu, I LO w Radzyniu, Gimnazjum w Woli Osowińskiej oraz jego główny organ, w składzie Dorota Karpińska i Małgorzata Kosek.

 

Dyskutowaliśmy na czym polega działanie prezydium SU w szkołach. Organizatorki przedstawiły nam wywiad z panem posłem na sejm RP Jerzym Rębkiem i wiceministrem edukacji narodowej Tadeuszem Sławeckim. Przeczytano nam również list od wicemarszałka Sławomira Sosnowskiego, który zawierał wskazówki dotyczące zorganizowanego funkcjonowania samorządu. Wspólnymi siłami doszliśmy do wniosku, że powinniśmy zaczynać organizację pośród uczniów, aby znaleźć chętnych do uczestniczenia w programach jakie zaproponuje samorząd. W życie szkoły powinien się włączać każdy, bo to szkoła tworze jednostkę demokratyczną.

mt_gallery:Debata samorządów szkolnych.

Więcej kliknij tutaj