Samochodziarze ZSP odrestaurowali zabytkowy motorower

Uczniowie samochodówki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego remontują zabytkowy motorower w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Renowacji Pojazdów”. Efekt wspólnej pracy nauczycieli i uczniów będzie można podziwiać podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Motor Show 2017, który odbędzie się w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. w Poznaniu.  Dotychczasowe prace polegały na demontażu motoroweru i weryfikacji stanu jego podzespołów. Następnym etapem było przygotowanie elementów do lakierowania poprzez piaskowanie i oczywiście metody mechaniczne. Po otrzymaniu materiałów lakierniczych od sponsora projektu firmy NOVOL for Classic Car  mogliśmy wykonać prace renowacyjne.  Pozostałe części potrzebne do naprawy silnika, układu napędowego i jezdnego, otrzymaliśmy od właściciela motoroweru i głównego sponsora konkursu pana Zbigniewa Koprasa z  Fundacji Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa.

ZSP 

 

Samochodziarze ZSP odrestaurowali zabytkowy motorower 

Renowacja pojazdu wymaga czasu, cierpliwości i dostępu do części oryginalnych, których na rynku jest już niewiele a na dodatek są dość kosztowne. Mieliśmy spore problemy ale udało się i możemy ukończyć projekt odrestaurowania otrzymanego motoroweru. Renowacja motoroweru to dla uczniów nie tylko konkurs, to także powrót do historii polskiej motoryzacji, którą uczniowie mogą poznać w dotykalny, organoleptyczny wręcz sposób. Jest to również wydarzenie historyczne w naszej szkole w której nauczyciele samochodówki podejmują wyzwania by promować szkolnictwo zawodowe, a przez udział w takich projektach aktywizują uczniów do nauki. Przedstawiamy dokumentację zdjęciowa z przebiegu prac i efekt końcowy. Trzymamy kciuki i gratulujemy osobom zaangażowanym w ten projekt.